Barcolana 2014 in EmergenSea

1878 jadrnica na regati Barcolana / Shutterstock

Največja regata z enim startom v Sredozemlju

Na startu 46. Barcolane (Trst, 12. oktober 2014) je nastopilo 1.878 jadrnic, največ v zadnjih 5 letih, s čimer je Barcolana največja regata z enim startom v Sredozemlju. Sama dirka je bila zelo dramatična, najpogostejša izjava gledalcev pa je bila...KAKŠNA DIRKA! V zelo dramatičnem zaključku, skoraj brez vetra (lahek vetrič 2 vozla), je prva, petič zapored, prečkala ciljno črto posadka Esimit Europa 2, v kateri je bil tudi znani hrvaški jadralec Ivan Kljaković Gašpić sodelovali.

Dramatičen konec

V dramatičnem zaključku med Jena No Borders Team, Tempus Fugit in Illyteca (Tutta Trieste) je posadka Esimit Europa 2, ki jo sestavljajo najboljši jadralci iz 11 različnih evropskih držav, pod vodstvom nemške jadralske legende v vlogi skiperja Jochena Schumanna, uspel prvi prečkati ciljno ravnino. Esimit Europa 2 je po 2 urah, 38 minutah in 38 sekundah odjadrala regato, dolgo le štiri morske milje, in tako že petič zapored zmagala na regati Barcolana, torej 34. osvojeni regati od začetka leta 2010. Drugo in tretje mesto sta pripadli jadrnici Illytec in Jena No Borders Team.